دندانپزشک زیبایی در اصفهان برای ونیر، روکش و بلیچینگ دندان

دندانپزشکی زیبایی از هر زمان دیگری محبوبیت بیشتری دارد. چه دندان‌های شما لب پریده باشد، چه لکه دار، ساییده، شکسته، یا نامرتب باشند، اقدامات متعدد دندانپزشکی در بازار وجود دارد که می‌تواند ظاهر دندان‌های شما را بهبود بخشد و اعتماد به نفس بیشتری در لبخند شما ایجاد کند.

دندانپزشک زیبایی در اصفهان با یک روش درمانی یا چند روش زیبایی، ظاهر و زیبایی دندان‌های بیمار را بهبود می‌بخشد. این روش‌های درمانی ممکن است کاربردی نباشند اما لبخند با اعتماد به نفس و زیبایی بیشتری به بیمار ارائه بدهند.

انواع روش‌های دندانپزشکی زیبایی در اصفهان


وقتی کسی از دندان‌های خود شکایت دارد، دندانپزشکی زیبایی معمولاً راه حل مشکل وی است. جنبه‌های مختلفی در دندانپزشکی زیبایی وجود دارد، مانند:

نمی‌توان انکار کرد که دندانپزشکی زیبایی بهترین راه برای ایجاد لبخندی متقارن، روشن و هماهنگ است. اما، کدام گزینه‌ها برای حل مشکلات خاص زیبایی بهتر است؟

موارد زیر در مورد خدمات دندانپزشکی زیبایی در اصفهان صحبت می‌کند:

اینله و اُنله 

اینله و اُنله از روش‌های دندانپزشکی زیبایی در اصفهان

اینله و اُنله که قبل از اتصال به دندان شما در آزمایشگاه دندانپزشکی از پرسلین یا کامپوزیت ساخته می‌شود، یک پرکردگی برای دندانی ایجاد می‌کند که بیش از حد خراب شده یا آسیب دیده است تا بتواند ترمیم مستقیم مانند آمالگام یا کامپوزیت را پشتیبانی کند.

پیوند کامپوزیت

یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌های زیبایی دندانپزشکی موجود. پیوند کامپوزیت هنگامی است که مواد دندانی معروف به رزین کامپوزیت روی دندان‌های شما شکل گرفته و قالب گیری شده تا لبخندی سفید و صاف به شما بدهد. این ماده عمدتا برای درمان دندان‌های ترک خرده، شکاف و لک در پرکردگی و دندان استفاده می‌شود. این روش سریع و ساده است و می‌تواند در یک قرار ملاقات با دندانپزشک انجام شود.

سفید کردن دندان‌ها

سفید شدن دندان، محبوب‌ترین روش دندانپزشکی زیبایی در سالیان دراز، می‌تواند ظاهر لبخند شما را خیلی بهبود بخشد.

ونیرهای دندانی

ونیرهای دندانی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی در اصفهان

ونیرهای دندانی به صورت سفارشی از رزین کامپوزیت یا پرسلین ساخته می‌شوند و به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه و یا طول ظاهر دندان‌های شما در محل اتصال داده می‌شوند. شما می‌توانید روکش‌های ساخته شده از رزین کامپوزیت یا پرسلین را دریافت کنید. ونیرهای پرسلین در یک آزمایشگاه دندانپزشکی از قالب دندان‌های شما ساخته می‌شوند. ونیرهای رزین کامپوزیت، در مطب دندانپزشکی در اصفهان، معمولاً در طول یک ویزیت روی دندان‌های شما چسبیده و تراشیده می‌شوند.

تاج دندان 

تاج دندان از روش‌های دندانپزشکی زیبایی در اصفهان

تاج دندانی که به آن کلاه نیز گفته می‌شود، یک “کلاه” دندان است که روی دندان شما قرار می‌گیرد تا ظاهر طبیعی آن را بازگرداند. آنها برای محافظت از یک دندان ضعیف که دچار پوسیدگی گسترده شده است و یا برای نگه داشتن یک دندان شکسته استفاده می‌شود. تاج دندان همچنین می‌تواند دندانی را که شکسته است بازیابی کند و از دندانی پشتیبانی کند که دارای یک پر کردگی بزرگ است اما دندان طبیعی کافی برای محکم نگه داشتن پر کردگی ندارد. تاج‌ها از چندین ماده مختلف ساخته شده‌اند که هرکدام مزایا و دامنه قیمت خاص خود را دارند. مواد موجود برای تاج‌ها از جنس استیل ضد زنگ، فلزاتی مانند آلیاژ طلا و نیکل، پرسلین ذوب شده به فلز، تمام رزین، تمام سرامیک یا تمام پرسلین هستند. تاج دندان گران است، بنابراین دندانپزشک معمولاً فقط وقتی آنها را توصیه می‌کند که روش‌های دیگر نتیجه مطلوبی نداشته باشد. با مراقبت مناسب، تاج دندان تا سال‌ها دوام می‌آورد.

بریج 

از بریج دندانی که به عنوان جزییات یاد می‌شود برای پر کردن فاصله ایجاد شده در اثر از دست دادن دندان استفاده می‌شود. بریج‌ها از آلیاژ، پرسلین، طلا یا ترکیبی از اینها ساخته می‌شوند. آنها دارای دو یا چند تاج هستند که جای دندان‌های از دست رفته را می‌گیرند. بریج دندان توسط دندان‌های طبیعی شما پشتیبانی می‌شود بنابراین هرگونه آسیب یا پوسیدگی دندان‌های اطراف باعث خراب شدن بریج می‌شود و باید برطرف شود. بریج‌ها ثابت هستند و فقط توسط دندانپزشک زیبایی در اصفهان برداشته می‌شوند.

ایمپلنت‌های دندانی 

بعضی اوقات افراد به دلایل مختلف دچار دندان آسیب دیده، شکسته یا از دست رفته می‌شوند. ایمپلنت‌های زیبایی دندان بهترین راه برای جایگزینی آن دندان‌ها و حفظ ظاهر طبیعی و لبخند مطمئن هستند.

ایمپلنت‌های دندانی زیبایی از سه جزء تشکیل شده‌اند:

  • یک پیچ پایه تیتانیوم، با جراحی در استخوان فک محکم می‌شود؛
  • تاجی که مانند دندان طبیعی است؛
  • اباتمنت، پایه تاج و پیچ پایه را بهم محکم می‌کند.

مزیت ایمپلنت‌های زیبایی دندان نسبت به دندان مصنوعی این است که ایمپلنت‌های زیبایی دندان راه حل‌های دائمی برای دندان‌های آسیب دیده یا از دست رفته هستند. دندان‌های مصنوعی به دلیل فرایندی که به آن روند ادغام گفته می‌شود، در استخوان فک محکم می‌مانند. بعلاوه، آنها مانند دندان‌های مصنوعی متحرک ناراحتی ایجاد نمی‌کنند.

زیباسازی لبخند 

زیباسازی لبخند زمانی است که شما یک یا چند عمل زیبایی برای بهبود لبخند خود دریافت می‌کنید. ترکیبی از ونیر، ایمپلنت، سفید کردن یا هر روش دیگر که در بالا ذکر شد، زیباسازی لبخند محسوب می‌شود.

بازسازی کامل دهان

بازسازی کامل دهان از روش‌های دندانپزشکی زیبایی در اصفهان

بازسازی کامل دهان، معمولاً ترمیم کامل دهان نیز نامیده می‌شود. این روش نه تنها بر زیبایی لبخند بلکه بر عملکرد فک شما و ساختارهای پشتیبانی کننده آن متمرکز است. مواردی مانند بایت، ساختار عضلات و استخوان شما تجزیه و تحلیل می‌شود و در صورت نیاز به اقدامات اصلاحی، توصیه می‌شود.

ارتودنسی نامرئی (صاف کردن دندان‌ها) 

برای برخی از افراد، دندانهایی که به طور صحیح مرتب نشده‌اند، جدا از این که متقارن به نظر ‌سند، باعث ایجاد مشکلاتی می‌شوند. به عنوان مثال، کج بودن دندان‌ها می‌تواند باعث بیماری پریودنتال (لثه) شود، بر گفتار تأثیر بگذارد و باعث ساییدگی بیش از حد دندان‌های مجاور شود.

مدت‌هاست که صاف کردن دندان‌ها درمانی است که توسط جراحی‌های دندانپزشکی ارائه می‌شود و این یک روند تدریجی است که با استفاده از بریس‌ها اتفاق می‌افتد.

مشکل این است که بریس‌های معمولی از راه دور به راحتی شناسایی می‌شوند و می‌توانند باعث افزایش مشکلات مربوط به عزت نفس شوند.

خوشبختانه، به لطف ارتودنسی نامرئی، راه حل مناسب برای بریس‌های معمولی وجود دارد. این یک نسخه بهبود یافته از بریس برای بیمارانی است که آرزو دارند لبخند صاف‌تری داشته باشند بدون اینکه سیم و فلز زیادی در معرض نمایش باشد.

ارتودنسی نامرئی به همان روش بریس‌های سنتی عمل می‌کند، اما به جز یک استثنا، پوشیدن آنها محتاطانه و راحت است. همچنین قابل جابجایی هستند و زمان درمان سریع تا 18 ماه یا کمتر را ارائه می‌دهند.

ارتودنسی‌های نامرئی تراز کننده‌های شفافی هستند که کاملاً مطابق با دندان‌ها و دهان شما قالب‌گیری می‌شوند. بعلاوه، شما با آنها مشکلاتی را که با بریس‌های معمولی تجربه می‌کنید تجربه نخواهید کرد.

چگونه دندانپزشک زیبایی در اصفهان انتخاب کنیم؟


اولین چیزی که باید جستجو کنید این است که آیا دندانپزشک آموزش دیده است تا عمل زیبایی مورد علاقه شما را انجام دهد. همه دندانپزشکان زیبایی یکسان نیستند و بسیاری از آنها در هر روشی که تبلیغ می‌کنند آموزش ندیده‌اند.

نکته بعدی برای سنجش، صلاحیت هر متخصصی است که در انجام و آماده‌سازی روش شما به دندانپزشک کمک خواهد کرد. برای برنامه‌ریزی و اجرای بسیاری از روش‌های زیبایی دندانپزشکی، متخصصان ارتودنسی و اندودنتیکس به سایر دندانپزشکان کمک می‌کنند.

گام بعدی این است که به عکس‌های قبل و بعد مراجعه کنندگان قبلی نگاهی بیندازید تا ببینید نتایج دندانپزشک زیبایی در گذشته چگونه بوده است.

آخرین و مهمترین نکته حتماً از دندانپزشک بخواهید گواهینامه‌های مناسب را به شما نشان دهد. این گواهینامه‌ها اطمینان می‌دهند که آنها آموزش گسترده‌ای در زمینه ترمیم‌های زیبایی دارند.

آیا دندانپزشکی زیبایی گران است؟ 


قیمت‌ها به عمل‌های مورد نظر شما بستگی دارد. موارد گران قیمت وجود دارد و برخی از آنها مناسب کسانی است که بودجه محدودی دارند. تعداد زیادی از روش‌ها به چندین مراجعه نیاز دارند یا انجام آنها دشوار است، بنابراین قیمتشان بیشتر است. راه حل این است که از یک دندانپزشک در اصفهان کمک بخواهید که می‌تواند به شما در ایجاد یک برنامه دندانپزشکی متناسب با بودجه شما کمک کند.

سوالات متداول


سوالات متداول دندانپزشکی زیبایی در اصفهان

آیا دندانپزشکی زیبایی دردناک است؟ 

این به میزان تهاجمی بودن درمان بستگی دارد. گاهی اوقات ممکن است احساس ناراحتی داشته باشد اما هرگز دردناک نیست. برای تاج، روکش، پرکردگی و ایمپانت از بی‌حسی موضعی برای راحتی بیمار استفاده می‌شود، اما برای هرگونه درمان ارتودنسی، انجام کامپوزیت و دندان مصنوعی لازم نیست.

چه عواملی باعث تغییر رنگ دندان می‌شود؟

تغییر رنگ دندان می‌تواند از موارد بسیاری نشات بگیرد. بهداشت نامناسب دندان، لکه‌های قهوه یا تنباکو، عوارض جانبی برخی داروها و ژنتیک ضعیف. با این حال، بیشترین علت تغییر رنگ دندان، پیری است. این 100٪ طبیعی است. با افزایش سن مینای دندان ضعیف می‌شود و دندان‌ها شروع به کدر شدن می‌کنند. سفید کردن دندان و ونیرها راه حل‌های این مشکل رایج هستند.

عوارض سفید کردن دندان چیست؟

عارضه اصلی سفید کردن دندان حساسیت خفیف دندان برای مدت کوتاهی پس از عمل است. با این حال، دندانپزشک اقدامات احتیاطی را برای به حداقل رساندن عوارض جانبی انجام می‌دهد. به طور معمول در طی روش سفید کردن، از یک ژل محافظ یا محافظ کوچک لاستیکی برای جلوگیری از آسیب رساندن ماده سفید کننده به لثه استفاده خواهد شد. ایمن بودن و اثربخشی عوامل سفید کننده دندان تایید شده است.

آیا سفید کردن دندان برای همه مفید است؟ 

متاسفانه، پاسخ به این سوال منفی است. اگر تغییر رنگ بیش از حد شدید باشد، سفید شدن دندان حداقل تأثیر را خواهد داشت. در عوض، فردی با تغییر رنگ شدید باید ونیرها یا کامپوزیت را انتخاب کند تا لبخند سفید طبیعی خود را بازیابد.

قبل از دریافت ونیر دندان چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

قبل از دریافت ونیر، دندانپزشک این گزینه را با شما در میان می‌گذارد و به شما توصیه می‌کند. با این حال، چند نکته وجود دارد که باید شخصاً آنها را در نظر بگیرید.

هدف از انجام ونیر دندان چیست؟ آیا دندان‌های شما به شدت لک شده است؟ اکثر ونیرها مانند کاغذ نازک هستند. در این صورت، دندانپزشک شما ممکن است قبل از استفاده از ونیرها اقدام به سفید کردن دندان کند.

گزینه‌های من برای دندان‌های از دست رفته چیست؟

گزینه‌هایی که در دسترس هستند دندان‌های مصنوعی (اگرچه به عنوان یک روش دندانپزشکی زیبایی در نظر گرفته نمی‌شوند)، بریج دندان یا ایمپلنت دندان است. با این حال، اولین قدم ارزیابی دهان توسط دندانپزشک است.

آیا اگر بخواهم لبخند خود را بهبود ببخشم، ونیرها تنها گزینه برایم هستند؟

نه. گزینه‌های بسیاری در دسترس است. سفید کردن دندان‌ها، تاج‌ها، اتصال کامپوزیت و … اولین قدم این است که یک معاینه توسط دندانپزشک زیبایی در اصفهان انجام دهید تا مشخص شود چه روشی برای شرایط شما مناسب است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس