مدت زمان مورد نیاز برای ایمپلنت پس از کشیدن دندان

بسیاری از بیمارانی که دچار مشکلات مربوط به دندان هستند و می‌دانند که باید برای جایگزینی دندان‌های کشیده خود کاشت ایمپلنت انجام دهند، این سوال را دارند که کاشت ایمپلنت، چه مدت زمان نیاز دارد. به هر حال بیماران نمی‌خواهند عملکرد لازم برای غذا خوردن یا لبخند زیبای خود را از دست بدهند. پزشکان در پاسخگویی به این سوال با بیماران خود بسیار صادق هستند و پاسخی که به این سوال داده می‌شود، در واقع به وضعیت خاص بیمار بستگی دارد. در برخی موارد کاشت فوری ایمپلنت‌های دندانی امکان پذیر است در حالی که در برخی موارد دیگر، بهترین گزینه برای سلامت دهانی بیمار، شش تا هشت ماه انتظار است.

شما می‌توانید درباره برنامه زمانی و شرایط مربوط به مورد خود، از دندانپزشک ایمپلنت خود بپرسید تا درباره مدت زمان لازم برای درمان، شما را راهنمایی کند.

چرا باید ایمپلنت‌های دندانی را انتخاب کرد؟ 


اگرچه ممکن است کاشت ایمپلنت، یک فرایند طولانی مدت باشد؛ اما نتایجی که از آن به دست می‌آید کاملاً ارزش انتظار کشیدن را دارد. ایمپلنت، بهترین جایگزین موجود برای دندان‌های سالم و طبیعی است. ایمپلنت‌ها با دوام هستند و عمر طولانی دارند و یک راه حل دائمی برای بازیابی ظاهر دندان از دست رفته، احساس و عملکرد آن است. ایمپلنت‌ها تنها گزینه درمانی موجود هستند که به حفظ استخوان کمک می‌کنند؛ زیرا دقیقاً مانند ریشه‌های طبیعی خود دندان عمل می‌نمایند. ایمپلنت‌های دندانی شما می‌توانند با مراقبت مناسب، مادام العمر باشند.

پس از کشیدن دندان چه مدت باید منتظر کاشت ایمپلنت بمانم؟


پس از کشیدن دندان چه مدت باید منتظر کاشت ایمپلنت بمانیم؟

بابت تصمیم گیری شما برای جایگزینی دندان از دست رفته خود با ایمپلنت ‌دندان، تبریک می‌گوییم. ایمپلنت دندان، بهترین و با دوام‌ترین ترمیم موجود برای دندان است که نتایج ظاهری و احساسی قابل توجهی به همراه دارد. عامل تعیین کننده اینکه پس از کشیدن دندان چه مدت باید برای کاشت ایمپلنت منتظر باشید، به میزان ساختار استخوان و بافت بستگی دارد. دندانپزشک پس از انجام اسکن سه بعدی از ناحیه کاشت، قادر به تخمین مدت زمان دوره درمان شما خواهد بود.

کاشت فوری

برخی از بیماران، شرایط لازم برای کاشت فوری ایمپلنت دندان را دارند. جهت قرار گرفتن در این گروه، بیمار باید در محل کشیدن دندان طبیعی خود، بافت استخوانی کافی در فک داشته باشد. بیمار همچنین نباید عفونت فعال داشته باشد که برای درمان به آنتی بیوتیک احتیاج داشته باشد. در صورت وجود این شرایط، می‌توان فورا کاشت ایمپلنت را انجام داد؛ یک تاج موقت نصب کرد و پس از حدود ۱۲ هفته بهبودی می‌توان تاج دائمی را متصل نمود.

پس از آن که دندانپزشک تاج پروتزی شما را نصب کرد، طی ۳ تا ۶ ماه ایمپلنت دندان، طی فرآیندی که یکپارچه سازی استخوانی نامیده می‌شود، به استخوان جوش می‌خورد. ایمپلنت‌ها به طور کامل فرم و عملکرد دندان طبیعی را بازیابی می‌کنند و نتایج خارق العاده به همراه دارند.

کاشت زودرس 

برخی از بیمارانی که به جراحان دهان و دندان مراجعه می‌کنند، کاندیدای مناسبی برای کاشت ایمپلنت فوری نیستند؛ اما برای کاشت دندان‌های جایگزین فقط باید دو تا سه ماه صبر کنند. این بیماران باید در چند ماه اول پس از کشیدن دندان خود، به قدر کافی بهبود یافته باشند تا واجد شرایط کاشت ایمپلنت زودرس باشند.

جاگذاری زودرس، به گذاشتن ایمپلنت، ۲ تا ۳ ماه پس از کشیدن دندان گفته می‌شود که طی آن استخوان بهبود یافته و محل کاشت ایمپلنت آماده می‌شود. جاگذاری اولیه باید در این بازه زمانی انجام شود، زیرا در سه ماه اول پس از کشیدن دندان، دو سوم میزان تحلیل استخوان اتفاق می‌افتد. دندانپزشکان باید قبل از قرار دادن دندان مصنوعی، مدتی صبر کنند تا ایمپلنت بهبود یافته و با استخوان پیوند یابد؛ که معمولاً ۳ تا ۶ ماه بیشتر طول می‌کشد.

کاشت با تاخیر 

 اگرچه این وضعیت مطلوب نیست اما گاهی اوقات برای سلامت دهان و دندان خود، باید برای کاشت دندان ۶ تا ۸ ماه صبر کنید. دو دلیل اصلی تاخیر بیشتر در کاشت ایمپلنت‌های دندانی، می‌تواند عفونت شدید در ناحیه کاشت یا عدم کافی بودن بافت استخوان باشد. هر دوی این موارد در صورت عدم درمان، به مرور زمان بدتر می‌شوند. بنابراین هر ۶ ماه یکبار به صورت منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا به شناسایی این نواحی دچار مشکل کمک کند. اگر چنین وضعیتی وجود داشته باشد، ممکن است بیمار برای رشد بافت استخوان فک اضافی، به جراحی پیوند استخوان فک احتیاج داشته باشد تا ایمپلنت‌های دندانی به درستی نصب شوند.

پس از انجام این عمل، ممکن است به ۳ تا ۶ ماه زمان برای بهبودی احتیاج باشد و سپس ناحیه برای کاشت ایمپلنت آماده می‌شود. قبل از نصب تاج مصنوعی دائمی باید ۳ تا ۶ ماه دیگر هم صبر کنید.

بهترین گزینه برای شما چیست؟ 


بهترین گزینه برای کاشت ایمپلنت دندان چیست؟

همانطور که مشاهده می‌کنید برای تعیین اینکه چه زمانی شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت دندان را دارید، عوامل مختلفی وجود دارند. هیچ راهی وجود ندارد که خودتان تشخیص دهید چه مدت باید منتظر کاشت ایمپلنت جایگزین باشید. فقط یک ارزیابی کامل توسط دندانپزشک که شامل تصویربرداری مخصوص دندان نیز می‌شود، می‌تواند تعیین کند که چه زمانی برای کاشت ایمپلنت دندان شما ایده‌آل است. اگر دچار دندان دردی هستید که فکر می‌کنید برای رفع آن، به کشیدن دندان احتیاج است، یا به شما گفته شده است که به کشیدن دندان احتیاج دارید؛ دندانپزشک درک می‌کند که لازم است در اسرع وقت دندان از دست رفته را جایگزین کنید. یک قرار ملاقات با دندانپزشک می‌تواند در پاسخگویی به این سوال به شما کمک کند.

آیا در طول دوره درمانی، دندان خواهم داشت؟


اگر دندان‌هایی که قرار است با ایمپلنت جایگزین شوند در معرض دید قرار دارند؛ به احتمال زیاد دوست دارید در طول دوره درمان، دندان‌های موقتی داشته باشید. ممکن است دندان پزشک شما دندان‌های جایگزین را در همان روزی که کاشت ایمپلنت را انجام داده‌اید و وصل کند؛ یا اینکه ممکن است مجبور باشید چندین ماه صبر کنید تا دهان شما بهبود پیدا کند. برای جلوگیری از ایجاد فاصله بین دندان‌ها یا مشکلات مربوط به نداشتن دندان، می‌توان یک دندان مصنوعی یا بریج موقت برای شما نصب کرد. اگر از قبل، دارای یک دست دندان مصنوعی باشید، می‌توان آنها را به نحوی اصلاح کرد که بتوان در دوره انجام درمان از آنها استفاده کرد.

آیا کاشت ایمپلنت دندان ارزش صبر کردن را دارد؟ 


آیا کاشت ایمپلنت دندان ارزش صبر کردن را دارد؟

اغلب زمانی که بیماران می‌فهمند برای کاشتن ایمپلنت‌های دندانی، پس از کشیدن دندان باید یک ماه صبر کنند؛ این سوال برای آنها به وجود می‌آید که «آیا ایمپلنت‌های دندانی واقعا ارزش صبر کردن را دارند؟». جراحان دهان و دندان که متخصص جراحی ایمپلنت هستند، اعتقاد دارند که به چند دلیل ایمپلنت‌های دندانی بهترین گزینه برای جایگزینی دندان بیماران هستند. این دلایل به شرح زیر می‌باشند:

  • ایمپلنت‌های دندانی به نحوی طراحی شده‌اند که به صورت مادام العمر باقی بمانند و بر خلاف بریج یا دندان مصنوعی، لازم نیست با گذشت زمان تعویض شوند.
  • میزان موفقیت در کاشت ایمپلنت‌های دندانی بیشتر از ۹۵ درصد است. این امر بدین معنا است که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که کاشت ایمپلنت دندان را انجام می‌دهند، پیوند موفقیت آمیز ایمپلنت به استخوان را تجربه می‌کنند.
  • ایمپلنت‌های دندانی، شکل و کارکرد ریشه طبیعی دندان را تقلید می‌کنند و استخوان فک شما را تحریک به رشد می‌کنند.
  • ایمپلنت‌های دندانی از فرسایش استخوان یا کوچک شدن استخوان فک که در صورت از دست دادن دندان اتفاق می‌افتد، جلوگیری می‌کنند.
  • ایمپلنت‌های دندانی پایه مناسب برای تاج طبیعی دندان را به وجود می‌آورند و لبخند زیبا به شما می‌بخشند.
  • شما می‌توانید با کاشت ایمپلنت، بدون حرکت کردن، لغزیدن یا شکستگی آن، هر زمان که می‌خواهید غذا بخورید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس