جدیدترین روش زیبایی دندان دیگر سفید کردن دندان یا بلیچینگ نیست، بلکه کاشت نگین دندان می باشد که لبخندی به مراتب زیباتر و درخشان تر برای شما فراهم می کند. کاشت نگین در دندان شکل دیگری از خودنمایی است که باعث زیباتر و درخشان تر به نظر رسیدن طرح لبخند شما می شود.

نگین دندان چیست؟

7320141652290360000teeth jewellry

نگین دندان از سنگ مصنوعی بی رنگ و براق یا هر فلز گرانبهایی مانند طلا و سنگ ها شبیه بلورهای بسیار ریز هستند که عموما در قسمت جلو و بالای دندان های پیشین یا دندان های نیش یا هر دندانی که در هنگام لبخند زدن بیشتر نمایان است، قرار داده می شوند. نگین دندان در هنگام لبخند زدن می درخشد و توجه همه را به سمت لبخند شما جلب می کند و یک لبخند سفید و درخشان و با شکوه را عرضه می کند. در ادامه به نکاتی در مورد کاشت نگین روی دندان و زیبایی طرح لبخند دندان اشاره می شود:

  • روش کاشت نگین غیرتهاجمی و بدون درد است.
  • به نگهداری بیشتر نیاز ندارد.
  • می توان نگین را در هر زمانی که بخواهید در بیاورید یا تعویض کنید و این کارها تاثیری بر روی مینای دندان ندارند.
  • روش کاشت نگین دندان بین 10 تا 15 دقیقه طول می کشد و 100 درصد قابل برگشت است.
  • نگین در برابر لکه مقاوم است.
  • در مسواک زدن اختلالی ایجاد نمی کند، حتی اگر از یک مسواک برقی استفاده کنید، همچنین محدودیتی برای مراجعه شما به دندانپزشک بوجود نمی آورد.
  • در مورد عوارض کاشت نگین دندان باید گفت در صورتی که نگین به خوبی بر روی دندان قرار گرفته باشد، به ساختارهای دندان های موجود آسیبی وارد نمی کند و عوارض و مضراتی نخواهد داشت. کاشت نگین در دندان در صورتی بدون ضرر است که توسط دندان پزشک صورت بگیرد.

روش چسباندن

توصیه می شود که گذاشتن نگین دندان توسط یک دندان پزشک ماهر انجام شود، تا از انطباق دقیق نگین روی دندان اطمینان حاصل شود. فرآیند کاشت نگین در دندان کوتاه مدت و بدون درد است و تقریبا 10 دقیقه طول می کشد. نگین انتخاب شده با استفاده از یک چسب قوی روی دندان چسبانده می شود. مینای سطح دندان در این روش نباید سوراخ یا آماده شود.

قبل از اینکه نگین واقعی قرار داده شود، باید با دندان پزشک مشورت کنید و او دندان شما را معاینه کند. دندان پزشک ارزیابی می کند که آیا قبل از کاشت نگین باید روش درمانی مخصوص دندان دیگری را انجام داد یا خیر. در صورت پیدا شدن هر گونه مشکل، قبل از کاشت دندان باید برطرف شوند. دندان پزشک شما را مطمئن می سازد که مینای دندان مورد نظر شما مستحکم، سالم و بدون مشکل است. در صورتی که دندان پزشک متوجه شود که دندان مورد نظر شما مشکلی دارد، محل دیگری را برای کاشت نگین در دندان پیشنهاد می کند.

وقتی که دندان پزشک از بهداشت دهان و دندان شما رضایت کامل را داشت، زمان آن فرا می رسد که برای شما نگینی را انتخاب کند. دندان پزشک سپس به صورت کامل سطح دندان و بافت مجاور را پاکسازی می کند. سطح کمی زبر می شود و سپس نگین دندان چسبانده در محل مورد نظر قرار چسبانده می شود. دندان پزشک لیستی از روش های مراقبت از نگین روی دندان را برای شما ارائه می کند، با این حال، در صورتی که درد یا ناراحتی را احساس کردید یا نگین افتاد، در سریع ترین زمان ممکن با دندان پزشک تماس بگیرید.

برداشتن

در صورتی که می خواهید نگین دندان را از روی دندان خود بردارید، به دندان پزشک مراجعه کنید تا او این کار را برای شما انجام دهد. سعی نکنید خودتان نگین را در بیاورید، زیرا ممکن است به دندان خود آسیب وارد کنید.

شما بعد از کاشت نگین در دندان نیز می توانید و باید دندان های خود را با مراجعه به دندان پزشک پاکسازی کنید. نگین دندان برای پاکسازی دندان توسط دندان پزشک مشکلی را به بار نمی آورد. ناحیه زیر نگین مانند یک ماده پر کننده در زگیری شده است و به هیچ باکتری ای اجازه ورد نمی دهد. دندان پزشک به آسانی می تواند قسمت بالایی و اطراف نگین را با یک ابزار نرم صیقل دهد.

ماندگاری

DecoDent_Teeth_Jewel_

نگین های دندان عموما بین شش ماه تا یک سال دوام دارند. میزان ماندگاری نگین به محل چسباندن نگین دندان، عادات غذایی و بهداشت دهان و دندان شما بستگی دارد. در صورتی که دوست دارید نگین را در بیاورید یا آن را عوض کنید، دندان پزشک به آسانی برای کندن نگین دندان اقدام می کند. مطمئن باشید که مینای دندان شما آسیب نمی بیند و هیچ چیزی در دهان شما باقی نمی ماند. در ادامه به چند سوال رایج در این باره پاسخ داده می شود:

  • آیا نگین به دندان آسیب وارد می کند؟خیر! نگین مثل یک سیم ارتودنسی به مینای دندان شما یا مثل یک ماده پرکننده به دندان جلوی شما بدون هیچ درد یا ایجاد سوراخ متصل شده است. روش کاشت و برداشتن نگین های دندان با قرار دادن و جدا کردن سیم های ارتودنسی بزرگسالان قابل مقایسه است. کندن نگین دندان به راحتی انجام می شود و دندان ها را صیقل داد تا هر گونه ماده باندینگ باقی مانده برطرف شود.
  • آیا نگین در مسواک زدن اختلال ایجاد می کند؟ خیر، وجود کاشت نگین روی دندان هیچ تغییری در مسواک زدن ایجاد نمی کند. با این حال، توصیه می شود که 24 اول پس از کاشت نگین دندان از مسواک برقی استفاده نکنید.
  • در صورت افتادن و بلعیدن نگین چه اتفاقی می افتد؟ نگین ها بلورهای شیشه ای یا طلایی کوچکی هستند. نگین ها لبه های تیزی ندارند. نگین دندان اساسا به همان شکل طبیعی که وارد بدن وارد می شوند، از آن خارج می شوند.

هزینه و قیمت

هزینه و قیمت کاشت نگین دندان به طراحی نگین و کیفیت مواد مورد استفاده در آن بستگی دارد. قیمت ها به شکل قابل توجهی متغیر هستند، بنابراین بهتر است قبل از توافق برای کاشت نگین روی دندان قیمت آن را از دندان پزشک بپرسید. هیچگاه به منظور هزینه کمتر برای کاشت نگین به شخص دیگر بجز دندانپزشک مراجعه نکنید، زیرا در اینصورت ممکن است عوارض کاشت نگین برای شما بوجود آید.

کاشت نگین دندان علاوه بر اینکه باعث لبخند زیبا و درخشان می شود، عوارض و ضررهای خاصی ندارند و نیاز به مراقبتی بیشتر از آنچه که در حالت طبیعی برای دندان ها انجام می دهید، ندارد. شما می توانید مثل قبل از کاشت نگین از مسواک استفاده کنید و برای تمیز کردن دندان به مطب دندانپزشک مراجعه کنید. برای برداشتن و کندن نگین دندان به سادگی می تواند با مراجعه به دندانپزشک اقدام کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس