هایفوتراپی: روش و هزینه

تکنولوژی هایفوتراپی روشی است که از امواج ماورای صوت استفاده می کنددر روش هایفوتراپی با تمرکز برای لایه های داخلی و ایجاد گرمای شدید باعث تخریب هوشیارانه ناحیه ای می شود .

روش انجام هایفوتراپی چگونه است؟


بعد از استعمال ژل اولتراسوند در سطح پوست و انتخاب کارتریج مناسب خطوط درمان بطور دستی و با فاصله 2 میلی متر انتخاب شده و تعداد450 تا 500 لاین برای تمام صورت و گردن انجام می شود. چنانچه افتادگی پوست زیاد باشد تا 600 لاین می توان انجام داد.

هر کارتریج بر حسب نوع دستگاه 10 تا 15 نقطه کانونی ایجاد می کند که کارتریج تک نقطه ای هم برای نواحی خاص صورت طراحی شده است. درجه حرارت 65 درجه سانتی گراد موجب نکروز انعقادی نقاط کانونی امواج می شود بعلاوه با ارتعاش و انتقال گرما در بافت اطراف که کمتر از نقاط هدف می باشد رشته های کلاژن جمع شده و در نهایت ترمیم و لیفتینگ در این ناحیه شروع شده و بعد از 90 تا 180 روز این فرایند تکمیل می شود.

در نقاطی که ضخامت لایه SMAS کمتر است مثل پیشانی،شقیقه، گردن و اطراف چشم از کارتریج های با عمق نفوذ کمتر( 1.5 میلی متر) استفاده می شود. در بقیه نقاط بطور معمول از کارتریج های با عمق نفوذ بالاتر استفاده می شود(3 تا 4.5 میلی متر) بطور کلی اگر لایه چربی زیر پوستی به اندازه کافی باشد کارتریج 4.5 میلی متری انتخاب مناسب تری است و در افراد با ضخامت لایه چربی کمتر کارتریج 3 میلی متری مناسب تر می باشد.

بطور متوسط هر جلسه هایفوتراپی حدود یک ساعت طول می کشد. به منظور یک دست شدن پوست انجام تمام نقاط صورت و گردن در یک جلسه می بایست انجام شود به عبارت دیگر نمی توان برای یک ناحیه از صورت هایفوتراپی انجام داد و بقیه صورت را رها کرد چرا که در غیر این صورت تاثیر درمان کمتر شده و نتیجه مطلوب بدست نخواهد آمد .

تفاوت هایفو تراپی با امواج لیزر و آر اف در جوانسازی پوست در این است که انرژی این امواج جذب لایه های سطحی اپیدرم و قسمت فوقانی درم می شوند و تاثیر درمانی خود را در این ناحیه اعمال می نمایند چرا که در صد بسیار ناچیزی از انرژی آنها به لایه عمقی تر پوست می رسد در حالی که در هایفو تراپی تمرکز امواج نقاط زیر پوست می باشد.

جوانسازی و رفع پیری پوست با هایفوتراپی


جوان بودن ونداشتن چین وچروک از پایه های زیبایی محسوب می شود .استحکام پوست و قوام آن به داربست زیرین آن که شامل الیاف کلاژن و الاستین است ونیز صفحات غشایی زیر پوست می باشد بستگی دارد . این الیاف دراثر عوامل محیطی مانند نور آفتاب ، استرس ها ، آلودگی هوا ، دخانیات ، تغذیه ناسالم و… دچادر خوردشدگی و پارگی می شوند و بدین ترتیب نمود بیرونی آن افتادگی پوست وشلی وچروک آن می باشد.

روش های درمانی متعددی تاکنون جهت رفع چین وچروک و شل شدگی پوست مورد استفاده پزشکان قرارگرفته است که از موثرترین آن ها شاید جراحی لیفتینگ صورت را بتوان نام برد .این روش یک جراحی نسبتا دشوار و بزرگ محسوب می شود و معمولا بدلیل دشواری آن عوارض و دوره نقاهت طولانی و جای بخیه وسیعی که می گذارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است و در حال حاضر فقط برای افتادگی های شدید مورد استفاده قرار می گیرد .

نتایج هایفوتراپی با درمان های تکمیلی با آر اف فرکشنال قابل مقایسه با لیفت جراحی بوده و چه بسا به نظر بسیاری از بیماران بهتر از جراحی پاسخ به درمان دیده می شود .

هزینه و قیمت


بطور کلی در کلینیک های زیبایی ، هزینه هایفوتراپی بر اساس تعداد شات های انجام شده محاسبه می گردد. بنابراین هر چه وسعت ناحیه عمل بیشتر باشد قیمت هایفوتراپی بیشتر خواهد شد. بعنوان مثال در افرادی که پوست شدیدا شل شده باشد و دارای چین و چروک عمقی باشد در لایه های مختلفی و در عمق نفوذ متنوعی هایفوتراپی انجام می شود و تعداد شات انجام شده و به تبع قیمت نهایی بیشتر خواهد شد.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

فهرست
Call Now Buttonتماس