سفید کردن دندان‌ها با لیزر


بلیچینگ دندان با لیزر

این کار سبب روشن شدن رنگ مینا و عاج دندان می‌شود. با استفاده از روش سفید کردن با لیزرمی‌توانیم در عرض کمتر از یک ساعت و نیم، رنگ دندان‌ ها را بین دو تا شش درجه روشن‌ تر کنیم. در این مطلب شما را با این روش، مزایا و معایب آن آشنا می کنیم.

فرآیند سفید کردن دندان با لیزر چگونه انجام می شود؟


سفید کردن دندان‌ها با لیزر در مطب دندانپزشکی انجام می‌شود و گران‌ترین روش سفید کردن دندان محسوب می‌گردد. در این روش ابتدا عامل بلیچ به همه دندان‌ها مالیده می‌شود و سپس پرتوی لیزر به آنها تابانده شده و کارایی بلیچ و سرعت تأثیر گذاری آن را افزایش می‌دهد. در این روش از ژل بلیچینگ قدرتمندی استفاده می‌شود که با پرتوی لیزر فعال شده و به سرعت نتایج چشمگیری حاصل می‌نماید.

مزایای سفید کردن دندان با لیزر


اثرات درمان با لیزر از چند ساعت بعد از فرآیند قابل رؤیت هستند، به همین دلیل است که به آن سریع ترین درمان دندانپزشکی اطلاق شده است. لیزر یکی از بهترین ابزارهایی است که در زمینه پزشکی مورد استفاده قرار گرفته و که با آن می توان به بهترین نتایج رسید. سرعت آن نیز برای بیماران مناسب است. امروزه افراد آنقدر پرمشغله هستند که از روش های سریع شدیدا استقبال می کنند. تصور کنید قبل از این درمان با دوستان خود یا فردی جدید ملاقات می کنید، سپس خود را بعد از انجام این درمان در حال ملاقات با همان فرد فرض کنید. بعد از سفید کردن دندان با لیزر اعتماد به نفس شما افزایش پیدا می کند.

نتایج سفید کردن دندان‌ها با لیزر تا چه مدت دوام دارد؟


شما با رعایت چند نکته ساده و انجام مراقبت‌ های بعد از این درمان می‌توانید دندان‌هایتان را برای همیشه سفیدتر از آنچه که در گذشته بوده است، نگه دارید. برای حفظ بهترین و زیباترین حالت دندان‌هایتان، ما توصیه می‌کنیم که روزی دو بار دندان‌هایتان را با خمیردندان سفید کننده مسواک بزنید و نخ دندان بکشید و هر چند وقت یک بار از ژل‌های سفید کننده که توسط دندانپزشک برای استفاده در منزل تجویز می‌شود، استفاده کنید.

سوالات متداول


آیا سفیدکردن با لیزر بدون تزریق بیهوشی امکان‌پذیر است؟

در بسیاری از موارد، سفید کردن دندان‌ها با لیزر بدون تزریق داروی بیهوشی و سریع امکان‌پذیر است.

آیا سفید کردن دندان روی دندان‌های مصنوعی قابل اجرا است؟

خیر. سفید کردن دندان هیچ تاثیری روی دندان‌های مصنوعی، تاج، مواد پرکننده دندان و ونیرها ندارد.

آیا سفید کردن دندان‌ها همیشگی است؟

خیر. تاثیر این نوع درمان زیبایی همیشگی نیست و تنها چند ماه تا نهایت 3 سال ماندگاری دارد. البته طول ماندگاری درمان بیشتر به افراد بستگی دارد. به‌طور کل باید گفت اگر فرد در مصرف خوراکی و نوشیدنی‌هایی نظیر چای و قهوه که موجب تغییر رنگ و لکه شدن دندان می‌شوند احتیاط نکند مسلما نتیجه حاصل از سفید کردن دندان‌ها خیلی طولانی نخواهد بود.

مقالات مرتبط

پروتز ثابت دندان

اندام ساختگی، برسازه یا اندام مصنوعی ، سازه‌ای است که با بازسازی بخش‌هایی از بدن با روش برسازی یا اندام‌سازی یا اندام مصنوعی گفته می‌شود.

مطالعه »
تماس با ما