درمان آفت دهان با لیزر

درمان آفت دهان با لیزر

هر فردی ممکن است دچار آفت شود، ۲۰ درصد از جمعیت جهان، یک بار یا بیشتر دچار آف دهان می شوند. علت آفت دهان معمولا در دوران کودکی و یا کهنسالی روی می دهد و بیشتر در زنان دیده می شود. جالب است بدانید که اگرچه دود سیگار بسیاری از مشکلات پوستی و دهانی را بدتر می کند اما ممکن است، از دهان در برابر آفت ها محافظت کند.

زخم های دهانی یا آفت دهان انواع و دلایل مختلفی دارند. علت آفت دهان هنوز شناخته نشده اما از متداول ترین زخم هاست که طی دوره زمانی تکرار می شود. این آفت ها معمولا بدون هیچ درمانی ۱۰ الی ۱۴ روز طول می کشد تا بهبود یابد. شست و شوی دهان و برخی داروها درد شما را تسکین می دهند و به زخم شما کمک می کند تا سریعتر بهبود یابد.

انواع آفت دهان


1. زخم ویروس هرپس (تبخال)
2. زخم مینور (کوچک)
3. زخم ماژور (بزرگ)

علائم آفت های شدید دهان


• تب
• تنبلی جسمی
• متورم شدن غدد لنفاوی
• نشانه های استوماتیت آفتی عودکننده
• استوماتیت آفتی عود کننده و شایع در کودکان است که از سلامت عمومی مناسبی برخوردار هستند. دلیل این ناراحتی مشخص نیست، اما عفونی وارثی نمی باشد .

درمان آفت دهان با لیزر


چنانچه آفت دهان با لیزر درمان شود، درد ناشی از آن پس از چند روز از بین می‌رود و زخم نیز معمولاً بدون نیاز به درمان ظرف یک تا دو هفته التیام می‌یابد. دندانپزشک گاهی دهانشویه ضدمیکروبی یا پماد کورتیکواستروئید برای کاهش درد و سوزش تجویز می‌کند، از محلول‌های تجویزی یا غیرتجویزی نیز می‌توان استفاده کرد.با این حال روش سریع‌تر و مستقیم‌تری برای درمان آفت دهان و تسکین ناراحتی وجود دارد. درمان بافت نرم با لیزر روشی سریع، راحت، ارزان و بسیار موثر است. لیزر ناراحتی بیمار را با استفاده از انرژی نورانی از طریق تحریک زیستی تسکین می‌دهد؛ لیزر پایانه‌های عصبی را مسدود می‌کند و روند التیام را تسریع می‌کند. این زخم‌ها را می‌توان بدون بی‌حسی درمان کرد.

سازو کار عملکرد لیزر


انرژی لیزر بدون نیاز به تزریق داروی بی‌حسی در زخم نفوذ می‌کند و آفت را التیام می‌دهد. لیزر کوچکترین آسیبی به پوست نمی‌زند و دندانپزشک لیزر را با نگه داشتن سر دستگاه لیزر در فاصله چند میلی‌متری از بافت کاملاً تحت کنترل دارد. انرژی لیزر ذرات ویروسی (زخم‌های سرد) را از بین می‌برد، زخم را خشک می‌کند، درد را با نابود کردن پایانه‌های عصبی تسکین می‌دهد و فرایند التیام را از طریق تحریک زیستی نشات گرفته از انرژی نورانی شتاب می‌دهد. لیزر آفت دهان درمانی سریع و بدون درد است. درمان فقط 15 دقیقه طول می‌کشد و اکثر بیماران بلافاصله پس از این روش بهبودی را حس می‌کنند. زخم دهان معمولاً ظرف 24 ساعت التیام می‌یابد، حال آن که اگر از لیزردرمانی بهره گرفته نشود، باید 7 تا 10 روز ناراحتی را تحمل کرد.تعرفه

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است