ایمپلنت اصفهان: بهترین مرکز و کلینیک ایمپلنت در اصفهان کجاست؟

علیرغم پیشرفت‌هایی که در دندانپزشکی صورت گرفته است، اما همچنان میلیون‌ها نفر دندان‌های خود را از دست می‌دهند – که بیشتر به دلیل بیماری پریودنتال و لثه ، پوسیدگی دندان و آسیب دیدگی و صدمات به وجود می‌آید. برای سال‌های متمادی، تنها انتخاب شما برای درمان دندان‌های از دست ‌رفته، دندان مصنوعی و پل بود. امروزه، در کنار این روش‌ها، گزینه‌ی  ایمپلنت دندان را نیز در اختیار دارید.

جراحی کاشت دندان می‌تواند گزینه مناسبی برای بریج دندان یا دندان مصنوعی باشد که ممکن است چندان مناسب نباشند. در صورت عدم وجود ریشه‌های طبیعی دندان، دندان‌پزشک شما نمی‌تواند بریج دندانی یا دندان مصنوعی را جایگزین کند، گزینه دیگری نیز وجود دارد. اگر به فکر کاشت دندان هستید، احتمالاً سؤال‌های زیادی در ذهنتان دارید.

اگر قصد انجام ایمپلنت در اصفهان را دارید می‌توانید از خدمات کلینیک دندانپزشکی سروش استفاده کنید.

ایمپلنت دندان چیست؟


این شاید یکی از متداول‌ترین و حتمی‌ترین سؤالاتی باشد که بیماران قبل از کاشت دندان می‌پرسند.

ایمپلنت دندان، یک دندان واقعی نیست بلکه پروتزی است که برای جایگزینی دندان‌های از دست‌ رفته استفاده می‌شود. در اصل، ایمپلنت دندان یک قطعه کوچک تیتانیومی است که دندان‌پزشک در استخوان فک شما می‌کارد و می‌تواند یکی از موارد زیر را در بالای آن متصل کند:

 • پل ثابت
 • یک تاج دندان (کلاهک)
 • دندان مصنوعی کامل
 • دندان مصنوعی تکی یا تکه‌ای

پس از جوش و پیوند خوردن ایمپلنت در استخوان، دندان‌پزشک ساختاری را که به آن اباتمنت می گویند، به ایمپلنت شما وصل می‌کند و سپس دندان یا دندان‌های مصنوعی را به روی آن می‌چسباند؛ بنابراین، این فرایند شامل سه بخش است –ایمپلنت، اباتمنت و دندان مصنوعی.

دندان‌پزشک، ایمپلنت را به روش جراحی در استخوان فک می‌کارد. ایمپلنت به عنوان ریشه دندان از دست ‌رفته تان عمل می‌کند. از آنجایی ‌که تیتانیوم موجود در ایمپلنت‌های دندان با استخوان فک شما جوش می‌خورد، این ایمپلنت‌های دندانی باعث ایجاد لقی و لغزش نمی‌شوند و مانند دندان‌های مصنوعی یا پل‌های ثابت دندان به استخوان آسیب نمی‌رسانند. به علاوه، این مواد مانند دندان‌های طبیعی شما که بریج معمولی دندان را نگه می‌دارند، پوسیده نمی‌شوند.

کاربردهای ایمپلنت دندان


کاربردهای ایمپلنت دندان

از دست دادن دندان یک مسئله شایع است. به همین دلیل استفاده از ایمپلنت دندان نیز به یک درمان معمول و متداول تبدیل شده است. دلایل مختلفی وجود دارد که بسیاری از افراد برای جایگزینی دندان‌های از دست‌ رفته ی خود و دندان‌هایی که دندان‌پزشک دیگر نمی‌تواند آن‌ها را درمان کند و باقی نگه دارد، به سراغ ایمپلنت دندان می‌روند، از جمله:

 • برای جایگزینی یک دندان از دست ‌رفته: بسیاری از افراد دچار شکستگی یا پوسیدگی دندان می‌شوند که نمی‌توان آن را با روش‌های ترمیم دندان مانند عصب‌کشی، روکش و پر کردن دندان نجات داد. درنهایت نیاز دارند که دندان خود را قبل از شروع گسترش عفونت بکشند.
 • برای جایگزینی چند دندان: از آنجا که ایمپلنت دندان بسیار محکم است، از آن‌ها برای تثبیت موفقیت‌آمیز پل‌های دندان استفاده می‌شود.
 • به خاطر اطمینان بالای آن‌ها: اگر از یک ایمپلنت دندان به‌درستی مراقبت کنید، می‌تواند برای باقی عمر بیمار ماندگاری و دوام داشته باشد. دوام ایمپلنت دندان معمولاً بسیار طولانی‌تر از سایر ترمیم‌های دندان است.
 • به خاطر ظاهر آن‌ها: ظاهر ایمپلنت دندان مانند دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسد و این امر، آن‌ها را از لحاظ ظاهری بسیار خوشایند می‌سازد.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟


خوشبختانه، انسان در طول عمر خود دو سری دندان دارد. هنگامی‌که یک دندان یا دندان‌های متعدد را به دلیل بیماری لثه یا پوسیدگی دندان از دست می‌دهید، اکنون ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزینی برای آن باشد و به عنوان سومین سری از دندان‌های ثابت شما قلمداد خواهد شد. کاشت ایمپلنت دندان مزایای جانبی زیادی را در بردارد، از جمله:

 • ظاهر شما را بهبود می‌بخشند
 • اعتماد به نفس شما را بالاتر می‌برند
 • می‌توانند برای یک عمر دوام داشته باشند
 • به شما اجازه می‌دهند یک شیوه زندگی فعال داشته باشید
 • توانایی شما در خوردن غذاهایی را که دوست دارید، به شما بازمی‌گردانند.
 • دیگر لازم نیست نگران دندان‌های خود باشید
 • هرگز پوسیده نمی‌شوند زیرا از تیتانیوم ساخته شده‌اند

به‌طورکلی ایمپلنت‌های دندان تا 98 درصد موفقیت‌آمیز هستند.

آیا ایمپلنت‌های دندانی بی‌خطر هستند؟


آیا ایمپلنت‌های دندانی بی‌خطر هستند؟

متخصصان ایمپلنت اصفهان سال‌هاست که از ایمپلنت دندان برای بیماران خود استفاده می‌کند و فناوری ایمپلنت همچنان به پیشرفت خود ادامه می‌دهد. امروزه کاشت های دندانی، وسایل پیشرفته‌ای هستند که متخصصان بسیار مجرب و آزموده با آن‌ها کار می‌کنند. این درمان یکی از مطمئن‌ترین راه‌های جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته است.

 انجام ایمپلنت دندان چقدر درد دارد؟


انجام ایمپلنت دندان چقدر درد دارد؟

اگرچه آستانه‌ی درد می‌تواند در بین افراد متفاوت باشد، اما اکثر افراد گزارش می‌دهند که انجام کاشت ایمپلنت دندان بسیار ناراحت کننده تر از آن چیزی است که پیش‌بینی می‌کردند. در طی عمل جراحی کاشت دندان، دندان‌پزشک از داروی بی‌حسی برای راحتی شما استفاده می‌کند، بنابراین در صورت وجود درد و ناراحتی، باید حداقل احساس ناراحتی را داشته باشید.

دندان‌پزشکان از تکنیک‌های ملایمی استفاده خواهند کرد و از آنجا که محیطی که در آن کار می‌کنند تمیز و استریل می‌باشد، خطر کمی از عفونت وجود دارد. اگر از دستورالعمل‌های بعد از عمل دندان‌پزشک پیروی کنید و آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده را به‌درستی مصرف کنید، حداقل ناراحتی را تجربه خواهید کرد. دندان‌پزشک همچنین ممکن است برای شما داروهای مسکنی را تجویز کند اما بسیاری از افراد از آن‌ها استفاده نمی‌کنند.

عمل کاشت دندان در کلینیک ایمپلنت اصفهان چقدر طول می‌کشد؟


چند عامل وجود دارد که جدول زمانی عمل کاشت دندان را تعیین می‌کنند. این عوامل عبارت‌اند از:

 • وضعیت سلامت دندانی شما
 • کدام دندان جایگزین می‌شود
 • تعداد دندان‌های درگیر
 • اگر قبل از قرار دادن ایمپلنت، دندانتان باید کشیده شود

فرایند کاشت ایمپلنت در کل شامل دو مرحله است و کل این روند می‌تواند حدود سه تا نه ماه طول بکشد. اگر جای کشیدن دندان باید بهبود یابد، یا اگر به پیوند استخوان نیاز داشته باشید، قبل از اینکه دندان‌پزشک پایه‌های ایمپلنت را بکارد، این مدت زمان می‌تواند حتی تا مدت زمان بیشتری طول بکشد.

ایمپلنت دندان چه عوارض جانبی را در پی دارد؟


ایمپلنت دندان چه عوارض جانبی را در پی دارد

مشابه هر عمل جراحی دندانی دیگر، احتمال عفونت، درد و التهاب وجود دارد. اگرچه اثرات منفی، در صورت بروز، نادر هستند و معمولاً جزئی می‌باشند. دندان‌پزشک شما در مورد چگونگی مدیریت این خطرات برای وضعیت خاصتان، با شما صحبت خواهد کرد.

همچنین، اگر دندان‌پزشک، به دلیل عدم وجود استخوان کافی، نتواند ایمپلنت را در استخوان قرار دهد، ممکن است به یک عمل پیوند استخوان و لثه نیاز داشته باشید که می‌تواند هزینه درمانی شما را افزایش دهد.

بعد از جراحی ایمپلنت دندان چه چیزهایی می‌توانیم بخوریم؟


به مدت دو روز بعد از عمل، مایعات و همچنین غذاهای نرمی‌مانند موارد زیر مصرف کنید:

 • میلک شیک
 • اگ ناگ (معجون شیر و زرده تخم مرغ)
 • غلات پخته شده
 • ماست
 • سوپ‌های نرم
 • پنیر
 • بستنی
 • پوره سیب‌زمینی
 • نوشیدنی‌های پروتئینی
 • مخلوط میوه
 • لوبیای له‌شده
 • پودینگ

در روز سوم بعد از کاشت ایمپلنت، غذاهای نرم بخورید که نیازی به جویدن زیادی ندارد مانند:

 • رشته فرنگی پخته شده
 • ماکارونی
 • ساندویچ‌های نرم
 • تخم‌مرغ‌های آب پز و نرم بیا هم زده

از خوردن غذاهای ترد یا سخت مانند پیتزا، همبرگر و پاپ کورن خودداری کنید. از خوردن غذاهای اسیدی و تند پرهیز کنید. بیشتر افراد هفت روز پس از عمل جراحی، می‌تواند غذاهای معمولی‌شان را مجدداً بخورند.

هزینه ایمپلنت در اصفهان چقدر است؟


این یک سؤال پیچیده است زیرا پاسخ آن به وضعیت خاص شما بستگی دارد. برای رسیدن به پاسخ این سؤال، می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد نیازهای خاصتان کسب کنید. دندان‌پزشک شما می‌تواند ارزیابی دقیق‌تری از هزینه‌های کاشت ایمپلنت شما انجام دهد.

هزینه درمان کاشت ایمپلنت دندان در اصفهان به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 • مقدار، کیفیت و محل استخوان
 • تعداد ایمپلنت‌های دندانی لازم برای نگه‌داشتن دندان‌هایتان
 • تعداد دندان‌هایی که نیاز به جایگزینی دارند
 • نوع دندان مصنوعی که دندان‌پزشک استفاده خواهد کرد
 • نوع ایمپلنت‌های دندانی مورد استفاده

این موضوعی است که می‌توانید در طول مشاوره اولیه با دندان‌پزشک خود صحبت کنید.

سؤالات رایج درباره ایمپلنت 


سؤالات رایج درباره ایمپلنت

چه مدت بعد از کشیدن دندان، می‌توانیم کاشت ایمپلنت انجام دهیم؟

دندان‌پزشک با ایجاد سوراخ‌های دقیقی در استخوان فک، ایمپلنت‌های دندانی را در فک شما قرار می‌دهد به‌طوری‌که ایمپلنت‌ها به‌راحتی و کاملاً متناسب در این سوراخ قرار می‌گیرند. آن‌ها این کار را در جایی انجام می‌دهند که دندان‌های شما کشیده یا کنده شده باشد، البته در نقطه‌ای که استخوان کافی برای نگه‌داشتن ایمپلنت‌های دندانی داشته باشید. در برخی موارد، امکان دارد که دندان‌پزشک در همان روزی که دندانتان را می‌کشد، ایمپلنت دندان را به جای آن بکارد. اگرچه، در کلینیک ایمپلنت اصفهان، معمولاً قبل از اینکه ایمپلنت برای شما کاشته شود، حدود سه تا شش ماه طول می‌کشد تا جای دندان کشیده شده بهبودی یابد.

آیا ممکن است دهان شما، ایمپلنت را پس بزند؟

بدن انسان به ندرت ایمپلنت را پس می‌زند. استخوان فک معمولاً ایمپلنت دندان را می‌پذیرد. موارد بسیار کمی رد این امر به دلیل آلرژی نادر نسبت به آلیاژ تیتانیوم موجود در ایمپلنت است. دلیل دیگر عدم موفقیت کاشت ایمپلنت این است که دستورالعمل‌های مراقبتی پس از عمل جراحی ایمپلنت دندانتان را به‌درستی رعایت نکنید. با رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان، دندان‌های طبیعی خراب می‌شوند و سرانجام از بین می‌روند. ایمپلنت دندان هیچ تفاوتی با دندان‌های طبیعی ندارد. هنگامی‌که از دندان و ایمپلنت خود به‌ خوبی مراقبت کنید، در جلوگیری از پوسیدگی لثه و خرابی ساختار دندان‌های خود کمک کرده‌اید.

چه مدت طول می‌کشد تا جای کاشت ایمپلنت دندان جوش بخورد؟

یک فرآیند معمول کاشت ایمپلنت دندان ​​در طی چند مرحله انجام می‌شود. ممکن است بیش از یک مرحله جوش خوردن نیاز داشته باشید؛ بنابراین، بسته به وضعیت سلامتی‌تان، تعداد دندانی که نیاز به جایگزینی دارند و عوامل دیگر، دوره‌ی بهبودی و مدت زمان جوش خوردن ایمپلنت متفاوت است. بااین‌حال، به‌طورکلی روند بهبودی 6 تا 12 هفته طول می‌کشد.

بعد از جراحی ایمپلنت دندان چه کارهایی را نباید انجام دهید؟

اولاً نباید سیگار بکشید. سیگار کشیدن باعث بیماری لثه و تحلیل رفتن لثه‌ها می‌شود و همین امر باعث می‌شود ساختار ایمپلنت دندان با گذشت زمان ضعیف شود؛ بنابراین، اصلاً نباید دخانیات مصرف کنید.

همچنین، هیچ گونه گرمایی را به صورت خود نرسانید، مگر اینکه دستورالعمل مراقبتی دندان‌پزشکتان این‌گونه نباشد. گرما می‌تواند تورم را افزایش دهد.

از نی برای نوشیدن استفاده نکنید. با انجام این کار، به دهان شما فشار می‌آید که این فشار می‌تواند لخته خونی را که باعث بسته نگه‌داشتن زخم می‌شود، خارج کند و درنتیجه باعث خونریزی بیشتر شده و روند بهبودی را به تأخیر می‌اندازد.

 آیا می‌توان ایمپلنت دندان را خارج کرد یا آیا آن‌ها در دهان باقی می‌مانند؟

ایمپلنت‌های دندانی را نمی‌توان از دهان خارج کرد زیرا آن‌ها درست در استخوان شما قرار می‌گیرند و به صورتی جایگزین دندان‌هایتان می‌شوند که به دندان‌های طبیعی‌تان بسیار نزدیک می‌باشند.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای کاشت دندان هستند؟

برای اینکه کاندیدای خوبی برای کاشت ایمپلنت دندان باشید، باید از سلامت دهان و دندان و سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشید. همچنین برای نگه‌داشتن ایمپلنت دندان در استخوان فک، باید بافت استخوان کافی در فک خود داشته باشید، بیماری لثه یا پریودنتال نداشته باشید و لثه‌هایی سالم داشته باشید.

به‌طورکلی، اگر شما:

 • یک یا چند دندان از دست داده‌اید
 • استخوان کافی برای نگه‌داشتن ایمپلنت دندان دارید یا می‌توانید پیوند استخوانی داشته باشید
 • یک فک کاملاً رشد یافته داشته باشید
 • بافت‌های دهانی سالمی داشته باشید
 • تمایلی به پوشیدن پروتز دندان مصنوعی ندارید یا قادر به انجام این کار نیستید
 • بیماری و مشکلی در سلامتی نداشته باشید که بر روند جوش خوردن استخوان تأثیر بگذارد
 • می‌خواهید طرز صحبت و گفتار خود را بهتر کنید
 • می‌توانید برای چند ماه، به روند این درمان متعهد باشید
 • سیگار نمی‌کشید یا می‌خواهید آن را ترک کنید

می‌توانید کاندیدای خوبی برای عمل کاشت ایمپلنت دندان باشید.

آیا می‌توان پروتزهای دندان مصنوعی را به ایمپلنت تبدیل کرد؟

خیر، پروتزها را نمی‌توان “به ایمپلنت تبدیل کرد”. ایمپلنت‌های دندان، پیچ‌های فلزی هستند که دندان‌پزشک در استخوان فک شما قرار می‌دهد تا به نگه‌داشتن دندان مصنوعی شما بر روی لثه کمک کند. ممکن است دندان‌پزشک شما بتواند ایمپلنت‌ها را در زیر دندان‌های مصنوعی موجود قرار دهد تا به ثابت نگه‌داشتن و پشتیبانی از آن‌ها کمک کند. بااین‌حال، دندان‌پزشک تنها در صورتی می‌تواند این کار را انجام دهد که پروتزهای دندان مصنوعی موجود شما در شرایط عالی قرار دارند. دندان‌پزشک برای تعیین وضعیت آن‌ها، دندان‌های مصنوعی موجودتان را معاینه می‌کند.

ایمپلنت‌ها چگونه در صورت داشتن دندان مصنوعی جزئی یا کامل کمک می‌کنند؟

ایمپلنت‌های دندان بیشترین کاربرد را در میان افرادی دارند که دندان‌های مصنوعی تکه‌ای (پارسیل) یا کامل می‌پوشند. ایمپلنت‌های دندان می‌تواند به پشتیبانی و ثابت نگه‌داشتن یک دندان مصنوعی کامل کمک کند که در این مورد، دندان‌پزشک آن را بر روی ایمپلنت‌ها چفت می‌کند. ایمپلنت‌ها به شما اطمینان می‌دهند که دندان مصنوعی کامل یا جزئی در جای خود حرکت نمی‌کند و نیاز به چسب دندان مصنوعی را کاهش می‌دهد. همچنین می‌توانید از ایمپلنت‌هایی با یک پروتز دندانی ثابت استفاده کنید. دندان‌پزشک ممکن است پروتزهای شما را با استفاده از اجزای تیتانیومی به ایمپلنت‌های دندان محکم کند.

ایمپلنت‌های دندانی تا چه مدت دوام خواهند داشت؟

ایمپلنت‌های دندانی تا چه مدت دوام خواهند داشت

در صورت مراقبت صحیح از دندان‌ها و ایمپلنت دندان با مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و پیروی از توصیه‌های دندان‌پزشک، ایمپلنت دندان می‌تواند تا آخر عمرتان دوام داشته باشد. اگرچه دندان‌پزشک شما نمی‌تواند موفقیت و دوام ایمپلنت را در تمام طول عمر تضمین کند، اما می‌تواند توصیه‌ها و راهنمایی‌هایی را در مورد چگونگی مراقبت مناسب از دندان‌ها به شما ارائه کند. وی این دستورالعمل‌ها را بر اساس موارد زیر در نظر می‌گیرد:

 • سابقه‌ی ژنتیکی شما
 • اقدامات بهداشتی مناسب
 • عادات غذایی شما

رعایت دستورالعمل‌هایی که دندان‌پزشک به شما می‌دهد کمک می‌کند تا ایمپلنت شما بیشترین میزان ماندگاری را داشته باشد.

آیا عمل کاشت ایمپلنت دندان درد دارد؟

بیشتر عمل‌های کاشت ایمپلنت دندان نسبت به کشیدن دندان ناراحت کننده و دردآور نیست. بیشتر مطب‌های دندانپزشکی دارای کارمندان و دندان‌پزشکانی هستند که روش‌های بی‌حسی معمول را به همراه سایر گزینه‌های بیهوشی و آرام بخشی داخل وریدی (سدیشن) ارائه می‌دهند. هنگامی‌که سدیشن و بی‌حسی موضعی مؤثر و مناسبی برای شما در نظر گرفته شود، عمل جراحی شما کوتاه و دلپذیر خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس